Światowy Dzień Rzucania Palenia 20.11.2025
Szanowni Państwo,
w związku z nadchodzącym Światowym Dniem Rzucania Palenia, który przypada 20
listopada 2025 r. (trzeci czwartek listopada) Główny Inspektorat Sanitarny przygotował
kampanię społeczną, której celem jest zachęcenie osób palących do podjęcia próby
zerwania z nałogiem oraz zwiększenie świadomości społecznej na temat szkód
zdrowotnych i społecznych wynikających z palenia tytoniu i używania produktów
nikotynowych.
Kampania jesienna skierowana jest do młodzieży w wieku 15-19 lat, do ich
rodziców i nauczycieli.