Przejdź do treści głównej

Edukacja zdrowotna

Szanowni Państwo oraz pełnoletni uczniowie,
troska o dobrostan oraz zdrowie uczniów i uczennic jest dla Ministerstwa Edukacji Narodowej priorytetem, dlatego od września w szkołach będzie nauczany nowy przedmiot – edukacja zdrowotna. Informacje o nowym przedmiocie, jego zakresie i korzyściach płynących z uczęszczania na lekcje edukacji zdrowotnej, materiały informacyjne dotyczące nowego przedmiotu takie jak m.in. informator dla rodziców, scenariusze lekcyjne oraz materiały metodyczne dostępne są na

Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej https://zpe.gov.pl/edukacja-zdrowotna

oraz na stronie MEN https://www.gov.pl/web/edukacja/edukacja-zdrowotna.

Edukacja zdrowotna to przedmiot, który w przystępny, interdyscyplinarny sposób przekazuje wiedzę m.in. z zakresu zdrowia fizycznego, psychicznego, społecznego czy środowiskowego – dostosowaną do ich wieku uczniów

Edukacja zdrowotna uczy jak dbać o siebie i innych, rozpoznając zagrożenia, budując dobre relacje i podejmując świadome decyzje. To przedmiot, który może przyczynić się do ocalenia zdrowia, a nawet życia. Edukacja zdrowotna została przygotowana we współpracy Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Podstawy programowe wypracowali eksperci reprezentujący różne dziedziny wiedzy i zawody: lekarze, nauczyciele, specjaliści od aktywności fizycznej, zdrowia psychicznego czy profilaktyki. Odpowiedzialna troska o młodzież ma nieocenione znaczenie dla ich rozwoju i jakości życia.
Edukacja zdrowotna to korzyści na całe życie